Tavla Oyunu Oyna

Bilgisayar İle Tavla Oyna

okey oyna

Tavla oyunu iki kişi ile oynanan, mantık, analitik, hız ve matematik gerektiren eğlenceli bir oyundur. Fiziki olarak oynanılan tavla oyununda tavla seti gereklidir. İki zar ve iki zıt renkten oluşan 15’er pul ile oynanılan tavla oyununda pullarını ilk önce bitiren oyuncu oyunu kazanır. Oyunda kazanmak için genellikle rakipten 5 sayı almak gerekir. Tavla oyunu son 10 veya 15 yıldır dijital ortamda onlıne olarak oynanıldığı gibi, akıllı mobil telefonlara veya tablet, laptop ve bilgisayarlara da indirilerek keyif içinde oynanılıyor.

bilgisayarla tavla oyna
bilgisayarla tavla oyna

Bilgisayarla Tavla Oyna

İnternetten cep telefonlarına veya bilgisayarlarına tavla oyununu indirenler isterlerse onlıne olarak farklı kişilerle, isterlerse de internete gereksinme duymadan bilgisayarla tavla oynayabiliyor. Bazı internet siteleri üzerinden tavla oyununu indirme seçenekleri bulunduğu gibi android veya apple marketlerinden farklı sürümlerde olan tavla oyunları indirilebiliyor.

Bilgisayarla Tavla Nasıl Oynanır?

Bilgisayarlı tavla oyunları için bazı internet siteleri zor, orta ve kolay gibi seçenekler sunuyor. Onlıne tavla oynama sisteminde de bazı siteler tavla salonlarına da acemi, orta, usta ve uzman gibi isimler vererek, kişilerin nerede tavla oynayacaklarını seçmelerini sağlıyor. İnternetten indirilen tavla oyununda rakibinizin zor, kolay veya orta düzeyde olma durumunu tercih etme şansınız bulunuyor. İnternetsiz oynanılan tavla oyununda, oyun her zaman oyun tasarımcısının belirlediği sistemle oynanıyor ve rakip bilgisayar oluyor.

Bilgisayara Karşı Tavla

İnternet gerekmeden bilgisayarla oynanılan tavla oyunları, boş zamanları değerlendirmek için güzel bir tercihtir. Kendi tavla bilginize göre rakip seçebilme hakkı bulunan bu oyunlar son derece keyif verici olmasının yanı sıra boş vaktinizin olduğu her zaman oyunu oynamanızı da sağlayacaktır. Tavla oynayarak güzel vakitler geçirmek, stres atmak, herhangi bir yerde beklerken zaman geçirmek isteyenler internet ortamından indirerek tavla oynayabilirler. Tavla oyunu indirme seçeneği olan ve birbirinden kaliteli görseller sunan bu sitelerin geneli ücretsiz tavla indirme seçeneği sunuyor. Renkli temaları, oyuncu tercihi, ayar değiştirme, isim veya rumuz belirleme gibi birçok tercih yapılarak da bilgisayarla tavla oynama seçenekler yer alıyor.

Bir önceki yazımız olan Canlı Tavla başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin En Sevilen Tavla Oyunu Oynama Sitesi